Rajoni

“Një ish-luftëtar të UÇK-së e dogjën”/ Shokon publicisti kosovar: Ditët e fundit po vriten shumë njerëz, policia hesht

Robelli tha se në ditët e fundit në Kosovë janë vrarë shumë njerëz dhe arsyet nuk dihen sipas tij. Ai u shpreh se në fund të dhjetorit në Prishtinë është vrarë një person, për të cilin më vonë familja ka thënë se kishte marrë ftesë për të dëshmuar në Hagë.
Featured image of article: “Një ish-luftëtar të UÇK-së e dogjën”/ Shokon publicisti kosovar: Ditët e fundit po vriten shumë njerëz, policia hesht Enver Robelli

TIRANË– Publicisti nga Kosova Enver Robelli ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në Open në Top Channel, lidhur me thirrjen në Hagë të Hashim Thaçit e Kadri Veselit, për krime kundër njerëzimit.

Robelli tha se në ditët e fundit në Kosovë janë vrarë shumë njerëz dhe arsyet nuk dihen sipas tij. Ai u shpreh se në fund të dhjetorit në Prishtinë është vrarë një person, për të cilin më vonë familja ka thënë se kishte marrë ftesë për të dëshmuar në Hagë.

“Në ditët e fundit në Kosovë janë vrarë njerëz. Arsyet nuk dihen. Pas tre ditësh ngjarja harrohet. Në fund të dhjetorit është vrarë një person afër Prishtinës, familja ka thënë se ishte thirrur nga Gjyakat e Hagës për të dëshmuar. Një ish-luftëttar i UÇK-së është gjetur i djegur brenda makinës në rajonin e Pejës. Policia hesht për këtë”-tha publicisti Enver Robelli.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga Hapur.al

(f.m/dosja.al)

Shto Koment