AktualitetPolitike

Një i plagosur! Grida Duma flet nga skena e krimit në Kavajë: Njëri nga autorët është drejtor policie, nuk ju them nëse janë çunat e tezes së Ramës, por janë aktivistë në PS

Featured image of article: Një i plagosur! Grida Duma flet nga skena e krimit në Kavajë: Njëri nga autorët është drejtor policie, nuk ju them nëse janë çunat e tezes së Ramës, por janë aktivistë në PS

Grida Duma: Unë jam shumë pranë të plagosurit, është një djalë i një familjeje që e quajmë pishtar i demokracisë. Ka qenë brenda në zyrë. Janë future tre persona brenda. Këtu kemi forca policie. Dyert janë mbyllur tani. Pak më parë e pashë situatën. Është Bledar Okshtuni ai që është plagosur. Autorët janë aktivistë të Partisë Socialiste, nëse doni që të jenë çunat e tezes së Ramës. Ata janë  Ndriçim Jonuzi. Tjetri është Markel Shtylla, drejtor policie dhe Dorian Troplini. Ç’rëndësi ka nëse ishin me uniformë apo jo. Janë aktivistë të Partisë Socialiste. Erdhën në rrugë, krijuan pretekse sherri, hiq makinën mos e hiq makinën. Kjo është një ngjarje politike krejtësisht.

Vijon….

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m/dosja.al)

Shto Koment