BotaKuriozitete

Nje grup “shtrigash” vendosën të vozisin me kanoe në Portland, pamjet janë spektakolare

"Shtrigat" kishin dalë me rastin e evenimentit të bërë çdo vit në Oregon, i cili bëhët për mbështetjen e shtrigave të rëna dhe të vrara nga kisha në kohët e atëhershme.

OREGON – Kalimtarët e parkut pranë lumit të Willamete, në Portland, Oregon kanë ngelur të shtangur teksa kanë parë një grup “shtrigash” duke vozitur me kanoe pranë tyre.

“Shtrigat” kishin dalë me rastin e evenimentit të bërë çdo vit në Oregon, i cili bëhët për mbështetjen e shtrigave të rëna dhe të vrara nga kisha në kohët e atëhershme.

Ginny Kauffman, është krijuesja e këtij evenimenti në Oregon, ajo e solli aktivitetin në Oregon dy vjet më parë pasi pa se një ngjarje e ngjashme zhvillohej edhe në Kaliforni.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tani në vozitjen e shtrigave marrin pjesë me qindra njerëz.

Burimi:Mashable

E.C/Dosja.al

Shto Koment