Sport

Një gisht i thyer nga goditja e Peles, Sylvester Stallone kujton xhirimet e filmit me brazilianin: Nuk isha në gjendje të…

Çfarë kanë të përbashkët Pele dhe Sylvester Stallone? Lehtë, "Arratisja drejt fitores". Filmi i John Huston i vitit 1981, ku shfaqen kampionë të tjerë si Bobby Moore, Osvaldo Ardiles dhe Kazimierz Deyna, i vendosi ata në të njëjtën skuadër
Featured image of article: Një gisht i thyer nga goditja e Peles, Sylvester Stallone kujton xhirimet e filmit me brazilianin: Nuk isha në gjendje të… Sylvester Stallone dhe Pele
Përditësuar:

SHBA-Njëri ka fituar tre Kupa të Botës dhe ende konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë në histori. Tjetri ka krijuar skena kinematografike si Rocky dhe Rambo dhe është një nga aktorët dhe regjisorët më të dashur dhe më të njohur në botë. Çfarë kanë të përbashkët Pele dhe Sylvester Stallone? Lehtë, “Arratisja drejt fitores”. Filmi i John Huston i vitit 1981, ku shfaqen kampionë të tjerë si Bobby Moore, Osvaldo Ardiles dhe Kazimierz Deyna, i vendosi ata në të njëjtën skuadër.

Aktori italo-amerikan luajti Hatch, një kanadez që nuk mund të luajë futboll, por dëshiron të marrë pjesë në ndeshje për t’u përpjekur të shpëtojë nga burgu. Pele ishte Luis Fernandez, një ushtar britanik i Ushtrisë së Komonuelthit me një talent të lindur.

PRAPASKENAT – Në një intervistë për BBC, Stallone tha se ishte emocion të luante me një kampion si Pele, megjithatë ka kujtime të dhimbshme.”Ishte një nga momentet më të vështira të jetës time, më masakroi. Unë ende kam një gisht të thyer në përpjekje për të pritur një penallti të Peles! Ishte një top dy herë më e rëndë dhe më e vështirë se ato që përdoren sot.”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Ai më tha se do të gjuante dhe unë mendova është futboll, është e lehtë, çfarë është e komplikuar? “. Kështu që ai afrohet për të goditur një penallti dhe ai më thotë saktësisht se ku do e godiste topin. Kështu që unë qëndrova në vend, por topi më goditi pa qenë në gjendje të lëvizja. Ai e bëri përsëri, me një forcë të tillë që topi u thye pjesën e pasme të rrjetës dhe theu një nga dritaret e kazermave ku po xhironim filmin. Mendova, ky po tallet me mua?’ Mora një lloj respekti të ri “. Përfundon Stallone

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment