Politike

“Një gërmadhë që po qelbet erë”/ Sejamini dhe Bushati për Reformën në Drejtësi: Po gënjehen shqiptarët, duhet një që fut politikanin në burg

Madje, Bushati, shtoi se po gënjehen të gjithë shqiptarët.
Featured image of article: “Një gërmadhë që po qelbet erë”/ Sejamini dhe Bushati për Reformën në Drejtësi: Po gënjehen shqiptarët, duhet një që fut politikanin në burg Andi Bushati dhe Neritan Sejamini

TIRANË– Analistët Andi Bushati dhe Neritan Sejamini kanë dhënë mendimin e tyre mbi Reformën në Drejtësi.

Të ftuar në studion e “Open”, ata u shprehën se kjo reformë është një gërmadhë që qelbet erë. Madje, Bushati, shtoi se po gënjehen të gjithë shqiptarët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
“Reforma në drejtësi është një gërmadhë që po qelbet erë, po vazhduam të themi që po ecën po gënjejmë shqiptarëe. Prisnim njerëz normal dhe solli njerëz që betohen poshtë Lanës,”- tha Bushati. 

“Qëllimi ishte i reformës të fuste në burg ministrin, politikanin e korruptuar, kriminelin, por tani, kjo që kemi sot a e fut në burg atë? Apo heq njërin që u pasurua dhe vë një tjetër të pasurohet. Kjo është çështja,”– tha Sejamini më tej.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment