Politike

Një ditë pas zgjedhjeve, Kryemadhi: Shqipëria shtet monist i Ramës, dje u shkel Kodi Zgjedhor

Kryemadhi u shpreh se dje është shkelur mbi 30 herë Kodi Zgjedhor.

TIRANË– Kryetarja e LSI, Moniam Kryemadhi në një deklaratë për mediat ka reaguar për zgjedghjet ku tha se ishin moniste të Edi Ramës. Kryemadhi u shpreh se dje është shkelur mbi 30 herë Kodi Zgjedhor.

Dita e djeshme ishte një dhunim i hapur i Kushtetutës dhe një tentative e dështuar për të ngritur një shtet terrorist. Refuzimi nga ana e popullit ishte një dështim shumë i madh për të. Sot sfidat tona janë shumë shumë më të mëdha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shqiptarët folën qartë dje dhe fjala e tyre është një përgjëgjësi e madhe për ne. Ne duhet të marrin përgjegjësinë e krizës politike. Sot shqiptarët presin nga opozia që t’i japin fund makthit. Për ne nuk mjafton që shqiptarët refuzuan Ramën, por duhet të shkojmë edhë më tej”, deklaroi Kryemadhi.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment