Aktualitet

Nisja e vitit shkollor, Manastirliu: Nesër sfidë e madhe për të ruajtur shëndetin e fëmijëve, mësuesve dhe çdo familje

Ajo thotë se fillimi i këtij viti shkollor është një sfidë e madhe teksa ka kërkuar ndërgjegjësimin e të gjithëve për të respektuar masat anti-Covid.
Featured image of article: Nisja e vitit shkollor, Manastirliu: Nesër sfidë e madhe për të ruajtur shëndetin e fëmijëve, mësuesve dhe çdo familje Ogerta Manastirliu

TIRANË – Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu një ditë para nisjes së vitit shkollor ka ndarë një mesazh në rrjetet sociale. Ajo thotë se fillimi i këtij viti shkollor është një sfidë e madhe teksa ka kërkuar ndërgjegjësimin e të gjithëve për të respektuar masat anti-Covid.

“Bëhu super hero, mbaj maskën Nesër është një ditë e veçantë, jo vetëm sepse nis viti i ri shkollor, por edhe se, do të jetë një sfidë e madhe për të ruajtur shëndetin e fëmijëve, mësuesve dhe çdo familje, për të mos lejuar përhapjen e COVID19

Secili mund të japë një dorë për shkolla të sigurta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 Maska/barriera mbrojtëse prej tekstili është një akesesor që nuk duhet të mungojë asnjë ditë”, shkruan ajo.

Postimi

(A.k.dosja.al)

Shto Koment