Sociale

Nisin regjistrimet në kopshte, ja është lista e dokumenteve që nevojiten

Prindërit kanë dorëzuar dokumentet e nevojshme për regjistrim që nga vertetimi kartës së vaksinave , vërtetimi punës së prindërve, certifikatat dhe dokumente të tjera, përpara një komisioni  të ngritur për këtë proces.

Këtë të hënë ka nisur regjistrimi i fëmijëve në kopshtet publikë të Tiranës . Ndryshe nga vitet e tjera në kopshte nuk gjeje prindër që mbanin radhë të gjata në pritje për t’u regjistruar.

Prindërit kanë dorëzuar dokumentet e nevojshme për regjistrim që nga vertetimi kartës së vaksinave , vërtetimi punës së prindërve, certifikatat dhe dokumente të tjera, përpara një komisioni  të ngritur për këtë proces.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por pas kësaj procedure, një tjetër komision do të vendosë nëse fëmija do të pranohet në kopsht me fjetje  apo deri në vaktin e drekës, në varësi kjo të  mundësive të prindërve . Regjistrimet do të vijojnë për gjate dy javëve për të nisur në datën 16 shtator. Marrë nga Top Channel

Shto Koment