Aktualitet

Me maskë dhe xhaketë! Rama shkon në ambientet e Air-Albania për të marrë vaksinën ‘Pfizer’, plotëson formularin

VIDEO
Fillimisht Rama ka plotësuar formularin sipas procedurës. Pas kësaj kreu i qeverisë mori vaksinën.
Featured image of article: Me maskë dhe xhaketë! Rama shkon në ambientet e Air-Albania për të marrë vaksinën ‘Pfizer’, plotëson formularin

TIRANË– Vaksinimi kundër virusit Covid sapo ka nisur në Shqipëri! I pari që mbërriti në ambientet e Air Albania ishe kryeministri Edi Rama. Me maskë dhe xhaketë, Rama u shoqërua nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.


Fillimisht Rama ka plotësuar formularin sipas procedurës. Pas kësaj kreu i qeverisë qëndroi për disa minuta derisa mori dozën e parë të vaksinës Çomo. Rama ishte i dyti në rradhë që mori vaksinën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fushata e vaksinimit me 900 dozat e para kundër COVID19 nisi sot  në vendin tonë. E para që mori dozën ishte Najada Çomo, më pas kryeministri Rama dhe mjeku Pëllumb Pipero për tu pasuar me të tjerë mjekë.

(a.b;kle.mu./dosja.al)

Shto Koment