Politike

Nis vaksinimi i punonjësve të fabrikave dhe të turizmit, Manastirliu: Sot presim 11,700 vaksina të tjera Pfizer!

VIDEO
Ajo ndoqi nga afër procesin e vaksinimit të punonjësve të fabrikave me material porositësi dhe ata në industrinë e turizmit. 
Featured image of article: Nis vaksinimi i punonjësve të fabrikave dhe të turizmit, Manastirliu: Sot presim 11,700 vaksina të tjera Pfizer! Ogerta Manastirliu

TIRANË– Ministrja Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur se ditën e sotme do të vijnë në Shqipëri 11,700 vaksina të reja. Ajo ndoqi nga afër procesin e vaksinimit të punonjësve të fabrikave me material porositësi dhe ata në industrinë e turizmit.

Manastirliu tha se janë vaksinuar me dozën e parë më shumë se 6 mijë punonjës të fasonerive ndërkohë që në total janë vaksinuar mbi 600 mijë qytetarë.

“Kemi ndjekur si po shkon procesi i vaksinimit. Kemi disa javë që kemi filluar duke përfshirë edhe punonjësit e fasonerive. Janë vaksinuar me dozën e parë më shumë se 6 mijë punonjës të fasonerive. Ritmet janë të larta. Kemi vaksinuar mbi 600 mijë qytetarë.’


POSTIMI i Ramës:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rrisim çdo ditë vaksinimin AntiCovid për punonjësit e fabrikave me material porositësi dhe ata në industrinë e turizmit. Sot presim 11,700 vaksina të tjera

vijon…

(a.b)/dosja.al

Shto Koment