Sport

Nis vaksinimi i kombëtares së Italisë, për “Euro 2020”-tën…

Federata italiane e futbollit ka përcaktuar dy qendra vaksinimi, një në Romë dhe një në Milano
Featured image of article: Nis vaksinimi i kombëtares së Italisë, për “Euro 2020”-tën…
Përditësuar:

ITALI – Dritë jeshile për vaksinimin e futbollistëve të kombëtares së Italisë, të cilët do të marrin pjesë në finalet e kampionatit “Euro 2020”, ndeshjet e të cilit startojnë në muajin qershor.

Siç është raportuar nga “La Gazzetta dello Sport”, duke filluar nga e hëna, lojtarët e kombëtares “azzurri” do të shkojnë në dy qendrat e vaksinimit, të vëna në dispozicion nga Federata Italiane e Futbollit, “Spallanzani” në Romë dhe “Humanitas” në Milano.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Trajneri i kombëtares italiane Roberto Mançini ka hartuar një listë prej 30-35 lojtarësh, të cilët mund të përfshihen në grupin e të futbollistëve që aspirojnë për të veshur fanellën “azzurri” në kampionatin “Euro 2020”.

B.T (Dosja.al)

Shto Koment