Aktualitet

Nis sot vaksinimi i bluzave të bardha në Kukës, mbërrijnë vaksinat e para

VIDEO
Ende nuk dihet nëse të pranishëm gjatë procesit do të jetë ministrja Ogerta Manastirliu apo kryeministri Edi Rama.
Featured image of article: Nis sot vaksinimi i bluzave të bardha në Kukës, mbërrijnë vaksinat e para Pamje nga Kukësi

KUKËS– Ditën e sotme do të nisë dhe vaksinimi për bluzat e bardha në Kukës, ndërsa bëhet e ditur se kanë mbërritur vaksinat.

Ende nuk dihet nëse të pranishëm gjatë procesit do të jetë ministrja Ogerta Manastirliu apo kryeministri Edi Rama.

Përveç personelit shëndetësor në Kukës, është planifikuar që të vaksinohen edhe stafet mjekësore të qendrave shëndetësore dhe spitaleve bashkiake që përfshihen në qarkun e Kukësit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al


Ndërkohë në Shkodër procesi i vaksinimit të bluzave të bardha ka përfunduar ndërsa vijohet me të moshuarit. Në Berat procesi filloi ditën e djeshme, aty ku ishte e pranishme dhe Ministrja Manastirliu.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment