Bota

Nis lufta, Forcat Ajrore të SHBA hedhin 40 tonë bomba në ishullin irakian të infektuar nga ISIS(Vd)

Plotë 40 ton bomba ka hedhur SHBA mbi vendstrehimin e ISIS.
Featured image of article: Nis lufta, Forcat Ajrore të SHBA hedhin 40 tonë bomba në ishullin irakian të infektuar nga ISIS(Vd) Pamje nga hedhja e bombave

SHBA- Ndërkohë SHBA ndodhet në një situatë teje delikate me shumë fuqi të tjera të mëdha në botë, ditën e sotme Forcat Ajrore amerikane kanë lëshuar 40 tonë bomba të drejtuara nga ISIS.

Vetë presidenti Donald Trump e quan Irakun ishullin e infktuar nga ISIS.

Amerikanët kanë përdorur avionët e F-15 dhe F-35 për të bombarduar ishullin e Qanus, vend i cili ndodhet mes lumit Tiger në Irakun qendror, ku sipas qëllimeve të tyre dëshironin të shkatërronin vendet sekrete ku qëndrojnë banorët xhihadistë.

Burimi: Dailymail

A.C/Dosja.al

Shto Koment