Politike

Ngritja e KQZ-së/ Dalin disa nga emrat e kandidatëve, ja deri kur është afati i fundit për të aplikuar

Afati i aplikimit për kandidatët përfundon më 18 shtator. Për 12 vende vakante kanë aplikuar 25 persona, per krye-komisioner kanë aplikuar 5 kandidatë.
Featured image of article: Ngritja e KQZ-së/ Dalin disa nga emrat e kandidatëve, ja deri kur është afati i fundit për të aplikuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve

TIRANE-Ditën e sotme janë bërë publike emrat e kandidatëve për KQZ e re.

Afati i aplikimit për kandidatët përfundon më 18 shtator. Për12 vende vakante kanë aplikuar 25 persona, per krye-komisioner kanë aplikuar 5 kandidatë.

Dokumentet janë dorëzuar në Kuvend dhe pritet të shyrtohen.

Në listë është dhe emri i ish-deputetit socialist, Arben Isaraj, i cili ka aplikuar për të qenë pjesë e Komisioni i Ankimimeve (KAS).

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Komisioner
1-Iris Ruci
2-Halil Hyseni
3-Hysen Osmanaj
4-Lefterije Lleshi
5-Arben Xhiku
6-Haki Mustafa

Zv/Komisioner
1-Hysen Osmanaj
2-Arben Xhiku
3-Haki Mustafa

Komision rregullator
1-Iris Ruci
2-Agim Paskali
3-Hysen Osmanaj
4-Lefterije Lleshi
5-Odeta Berberi
6-Arens Cela
7-Anjeza Dajzmaili
8-Spiro Maliqi
9-Naim Mecalla
10-Durim Grabova
11-Arben Xhiku
12-Haki Mustafa
13-Lindita Tako
KAS
1-Agim Paskali
2-Hysen Osmanaj
3-Ledio Braho
4-Lefterije Lleshi
5-Arens Cela
6-Spiro Maliqi
7-Redinela Beqiraj
8-Durim Grabova
9-Farie Osmani
10-Theodhori Sallaku
11-Eldrina Karafili
12-Arben Isaraj
13-Lindita Tako

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment