Aktualitet

VIDEO+DOKUMENT/ Gjobitet me 2 mln lekë “Sarajet e Pashait” në Drymades, biznesmeni Artur Bubeqi shkatërroi vijën bregdetare dhe ngriti çadrat pa leje, pamje me fadromën në mes të detit

Autoritetet vendase kanë pikasur këto shkelje dhe e kanë gjobitur subjektin me dy milionë lekë, duke proceduar edhe Bubeqin për vepra penale “Shpërdorimi i pronës” dhe “Përdorimi i tokës”.
Featured image of article: VIDEO+DOKUMENT/ Gjobitet me 2 mln lekë “Sarajet e Pashait” në Drymades, biznesmeni Artur Bubeqi shkatërroi vijën bregdetare dhe ngriti çadrat pa leje, pamje me fadromën në mes të detit Foto nga kompleksi dhe gjoba

HIMARË– Kompleksi “Sarajet e Pashait”, është gjobitur me dy milionë lekë pasi është kapur nëflagrancë teksa kryente shkelje massive dhe masakër mjedisore.

Dosja.al mëson se kompleksi në Drymades, në administrim të biznesnesmenit Artur Bubeqi po shkatërronte vijën bregdetare në këtë zonë të Himarës dhe po kryente punime në favorin e tij.

Autoritetet vendase kanë pikasur këto shkelje dhe e kanë gjobitur subjektin me dy milionë lekë, duke proceduar edhe Bubeqin për vepra penale “Shpërdorimi i pronës” dhe “Përdorimi i tokës”.

Dosja.al sjell edhe pamjet nga punimet që po kryente Bubeqi, ku eskavatori shihet në mes të detit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjithashtu, Dosja.al, ka sjellë edhe gjobën ku shihet vlera shkelja e kryer dhe subjekti i gjobitur.

Gjoba

IKMT-ja ka pezulluar çdo lloj punimi që kishte nisur të bëhej në këtë subjekt.

(f.m/dosja.al)

  • 20:46

    ME VIDEO/ Fadroma në mes të detit, dalin pamjet nga masakra mjedisore që kreu biznesmeni në Drymades, shkeljet që i kushtuan gjobën e majme dhe procedimin

    Dosja.al ka siguruar pamjet e masakrës mjedisore që kreu bznesmeni në vijë bregdetare të Drymades. Siç shihet edhe në video, fadroma e futur në mes të detit, dhe e gjithë zona është shkatërruar, nga punimet e kryera nga biznesmeni. Për të zgjeruar biznesin e tij, biznesmeni kishte vendosur të kryente ndërhyrje në vijën bregdetare, por jo gjithçka shkoi siç planifikoi ai, pasi autoritetet vendore pikasën shkeljet.

Shto Koment