Argetim

”Ngrij këmbët lartë moj” publikohet parodia epike për koronavirus: Më ka marrë malli të shkoj tek lokali të dehem me raki (VIDEO)

Shumë qyetarë janë frymëzuar për të krijaur këngë, dhe një të tillë e kanë publikuar dhe Parodistët e Rinj në Vlorë.

TIRANË– Pas shtimit të personave të prekur me koronavirus dhe Shqipëria tashmë ndodhet në karantinë, qytetarët kanë nisur të shfrenojnë fantazinë.

Shumë qyetarë janë frymëzuar për të krijaur këngë, dhe një të tillë e kanë publikuar dhe Parodistët e Rinj në Vlorë.

Parodistët e Rinj të Vlorës i kanë kushtuar një parodi virusit duket treguar dhe gjendjen e tyre në karantinë .

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ata nuk janë të parët që po i kushtojnë vargje koronavirusit por duke parë që gjendja e karantinës mund të zgjasë mund të dalin dhe të tjera parodi apo këngë për COVID-19.

 

(D.K. Dosja.al)

Shto Koment