Kulture

‘Ngrihet Basha tundet skena, kur fillon s’ka më frena’, grupi polifonik parodi me gazetarët: Ata le të mbajn pushtetin, ne të ruajmë dinjitetin (VD)

Parodi nga grupi polifonik Vlorë, ku përmenden pronarë mediash, politikanë dhe gazetarë.

VLORË- Grupi polifonik në Vlorë pas vendimit të kryeministrit Rama për ligjin anti-shpifje kanë vendosur të bëj një parodi.

Nga video shikohet se në parodineë e tyre grupi polifonik kanë përmendur politikanë, pronar mediash dhe gazetarë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Parodia ia ka arritur qëllimit pasi dëgjohet shumë të qeshura në sallë gjatë performancës.

(D.K. Dosja.al)

Shto Koment