BotaKuriozitete

Ngordh qeni i familjes Obama: Një prani e vazhdueshme në jetën tonë

Qeni i familjes Obama Bo ka ngordhur dhe pjesëtarët kanë shprehur trishtimin për të. Obama ka njoftuar humbjen të shtunën, duke thënë se Bo kishte qenë një prani e vazhdueshme në jetën tonë.
Featured image of article: Ngordh qeni i familjes Obama: Një prani e vazhdueshme në jetën tonë qeni Bo

SHBA- Obama  ka njoftuar se qeni i tij Bo ka ngordhur të shtunën, duke thënë se qeni kishte qenë “një prani e vazhdueshme, e butë në jetën tonë “. Reuters shkruan se Obama ka ndarë trishtimin në twitter me anë të një postimi.

Në fotot e postuar Obama shprehet se ai ishte pikërisht ajo që na duhej dhe më shumë nga sa prisnim ndonjëherë.

“Një prani e vazhdueshme, e butë në jetën tonë , i lumtur të na shihte në ditët tona të mira, ditët tona të këqija dhe çdo ditë në mes. Do të na mungojë shumë, “-tha ai në Twitter.

 

Obama, vlerësoi sjelljen e qetë të Bo në Shtëpinë e Bardhë, duke thënë se qeni “kishte një lëvore të madhe, por jo të kafshuar, donte të hidhej në pishinë në verë, ishte i papengueshëm me fëmijët, jetonte për copëza rreth tryezës së darkës, dhe kishte flokë të shkëlqyeshëm “.

Bo erdhi në Shtëpinë e Bardhë në vitin 2009 menjëherë pas fillimit të mandatit të parë të Obamës dhe u bashkua disa vjet më vonë nga një femër e së njëjtës race të quajtur Sunny.

(F.I/DOSJA.AL)

Shto Koment