Politike

Ngjarja në Elbasan! Meta: PD kallëzoi 40 persona në SPAK, nëse prokuroria do të kishte vepruar në kohë nuk do kishte asnjë viktimë!

Meta tha ditën e sotme përballë gazetarëve se Partia Demokratike ka kallëzuar në SPAK 40 persona para ngjarjes së rëndë që ndodhi në Elbasan.
Featured image of article: Ngjarja në Elbasan! Meta: PD kallëzoi 40 persona në SPAK, nëse prokuroria do të kishte vepruar në kohë nuk do kishte asnjë viktimë! Ilir Meta

TIRANË– Presidenti Ilir Meta tha ditën e sotme përballë gazetarëve se Partia Demokratike ka kallëzuar në SPAK 40 persona para ngjarjes së rëndë që ndodhi në Elbasan. Meta tha se nëse këto persona do ishin vënë përballë drejtësisë nuk do ndodhte masakra e Elbasanit, aty ku humbi jetën një person dhe u plagosën 4 të tjerë.

Nëse prokuroria do të kishte vepruar në kohë, Meta shpreheet se nuk do të kishte ndodhur ngjarja e rëndë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

DEKLARATA: Dhe ngjarja e Kavajës mund të kishte viktima. U mbush salla plot gjak. Në datën 7 prill PD,p ërfaqësuar nga Gazmend Bardhi ka paraqitur në prokurori një kallëzim penal. Sipas kësaj, PD i ka paraqitur SPAK një kerkesë kundrejt 40 shtetasve që kryenin krime zgjedhore. Nëse doni emrat, do shikoni se janë ato të të gjithë atyre që janë përfshirë në ngjarjen e 21 prillit në Elbasan.  SPAK iu janë dashur katër ditë për ta protokolluar këtë shkresë. Prokuoria e Elbasanit, përmes shkresës ka thirrur Bardhin si përfaqësues për të dhënë shpjegime për kallëzime. Duket qartë se SPAK dhe prokuroria e  Elbasanit që personat të mos hetohen para fushatës dhe zgjedhjeve në mënyrë që të zhvillonin aktivitetet kriminale. Prandaj ndodhi dhe konflikti. Cfarë provojën këto fakte, nëse prokuroria do të kishte vepruar në kohë nuk do kishte asnjë viktimë.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment