Aktualitet

Ngjarja e rëndë në Martanesh, flet drejtori i spitalit të Bulqizës: Tre prej tyre kanë shfaqur shenjat helmimi

Sipas mjekut, një nga minatorët është në gjendje më të rëndë dhe është dërguar në spital ushtarak drejt Tiranës për mjekim të specializuar.
Featured image of article: Ngjarja e rëndë në Martanesh, flet drejtori i spitalit të Bulqizës: Tre prej tyre kanë shfaqur shenjat helmimi Foto ilustruese

TIRANË– Drejtori i Spitalit të Bulqizës, Hazis Jella ka dhënë detaje në lidhje me gjendjen shëndetësore të minatorëve. Në një lidhje telefonike me Report Tv, Jella tha se deri tani në spital janë paraqitur 3 minatorë, të cilët kanë shfaqur shenja helmimi dhe asfiksimi nga gazi.

Sipas mjekut, një nga minatorët është në gjendje më të rëndë dhe është dërguar në spital ushtarak drejt Tiranës për mjekim të specializuar.

“Kanë mbërritur deri më tani 3 minatorë, që kanë shfaqur shenjat e helmimit nga gazi i dyoksidit të karbonit. Një në gjendje të rendë është nisur me helikopter në Tiranë,”- tha Jella.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi kryesor: Shembet galeria në Martanesh/ Dy minatorë të plagosur, njëri në gjendje të rëndë, transportohet me helikopter drejt spitalit të Traumës

(f.m/Dosja.al)

Shto Koment