Virale

“Ngela si mu*i në shi”/ Rama pezmatohet në karantinë, Tahiri si ‘korleone’ me tatuazhe dhe hashash, ndërsa Artan Hoxha nis jogën. I vetmi që e tremb koronavirusin është Berisha

Teksa shumë prej shiptarëve mund të kenë akumual stres dhe ankth nga 'kyçja' brenda në shtëpi, pak humor do t'ju bënte të qeshnit dhe të harronit që jeni të mbyllur.

TIRANË- Shqipëria vijon të jetë në karantinë por faqet e memeve nuk e kan ndalur aktivitetin e tyre. Teksa shumë prej shiptarëve mund të kenë akumual stres dhe ankth nga ‘kyçja’ brenda në shtëpi, pak humor do t’ju bënte të qeshnit dhe të harronit që jeni të mbyllur.

Këtë radhë, pjesë e karantinës është bërë edhe gazetari Artan Hoxha, që shihet duke bërë joga në dhomë. Ndërsa kryeministri Edi Rama ëhstë pezmatuar i vetëm në shtëpi. Në foto e bëra virale shihet edhe Ylli Manjani i shkumuar mes vajzave, ndërsa koronavirusi që trembet nga Berisha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rritet bilanci i të prekurve me COVID-19 në Shqipëri. Brenda 24 orëve të fundit janë shënuar 5 raste të reja, duke shkuar në 64 nurmi i të infektuarve.  Sot, konfirmohen tri italianë të prekur nga COVID-19, që janë shtetasit e parë të huaj që rezultojnë pozitivë.  Po kështu, 9 prej të infektuarëve janë mjekë dhe infermierë, një nga Spitali i Durrësit dhe të tjerët nga spitali “Shefqet Ndroqi”. Vatra e të infektuarve është zgjeruar në Tiranë, Rrogozhinë, Elbasan, Durrës, Lushnje, Fier dhe Kavajë. Jeta në vend është paralizuar thuajse totalisht, nuk ka transport publik, është ndaluar lëvizja me makinë apo me këmbë, si dhe shumë vende punë janë mbyllur. Në shërbim të shtetit do të jenë edhe spitalet private gjatë periudhës së emergjencës dhe kush nuk bindet do ketë gjobë deri në 5 milionë Lekë. E vetmja këshillë e përbashkët e institucioneve dhe mjekëve është që qytetarët të qendrojnë në shtëpi dhe të kenë sa më pak kontakte me të tjerët.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment