Kuriozitete

Ngatërroi vezët! Bufi mban një rosë në folenë e tij

Fotografja Laurie Wolf ka fotografuar një buf që ushqen një rosë të vogël në folenë e tij.
Featured image of article: Ngatërroi vezët! Bufi mban një rosë në folenë e tij Bufi dhe rosa e vogël

Fotografja amerikane Laurie Wolf ka shkrepur me aparatin e saj një miqësi jo të zakonshme. Wolf ka fotografuar një buf që ushqen një rosë të vogël në folenë e tij.

Pak kohë kohë më pas, fotografja nuk e pa më rosën e vogël në folenë e bufit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pasi kontaktoi më një veteriner, Wolf doli në përfundimin se ndoshta bufi ka ngatërruar vezën e tij, duke marrë parasysh faktin që shumë pranë tij ndodhej një liqen.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment