Kuriozitete

Ngatërroi daljen emergjente me tualetin, pasagjeri shkakton vonesën prej 7 orësh në aeroportin e Manchesterit

Një zëdhënës i linjës ajrore tha për CNN se pasagjeri kishte hapur derën, duke menduar se ishte banjo e avionit.
Featured image of article: Ngatërroi daljen emergjente me tualetin, pasagjeri shkakton vonesën prej 7 orësh në aeroportin e Manchesterit

MANCHESTER- Një pasagjer gjatë një fluturimi nga Mbretëria e Bashkuar për në Pakistan, e më pas në aeroportin e Manchesterit, shkaktoi vonesa të mëdha, pas hapjes së derës së daljes emergjente, në përpjekje për të arritur në tualet, teksa avioni ishte ende në tokë.

Paketa e fluturimit 702 të Pakistanit Ndërkombëtar (PIA) duhej të fluturonte nga Manchesteri, në Britani të Madhe, në Islamabad, Pakistan, ditën e premte, por pësoi një vonesë prej shtatë orësh, sipas linjës ajrore.

Një zëdhënës i linjës ajrore tha për CNN se pasagjeri kishte hapur derën, duke menduar se ishte banjo, por fatmirësisht të gjithë pasagjerët ishin të sigurtë.

Aeroporti i Manchesterit refuzoi të komentojë incidentin e së premtes.

Marrë dhe përshtatur nga: CNN

(a.m/dosja.al)

Shto Koment