Sport

Nga Spanja vijnë zërat për një rikthim të bujshëm: Ronaldo drejt Real Madrid

Një seri detajesh që shtojnë faktin se, sipas thashethemeve të merkatos, ky do të ishte viti i fundit i qëndrimit të portugezit te Juventus
Featured image of article: Nga Spanja vijnë zërat për një rikthim të bujshëm: Ronaldo drejt Real Madrid Cristiano Ronaldo dhe Florentino Perez

MADRID-Kur u largua nga Madridi Cristiano Ronaldo kishte mbajtur miqësinë vetëm me Marcelon. Pastaj erdhi telefonata e Florentino Perez për një vend në Bernabeu për të marrë pjesë në “El Classico” marsin e kaluar.

Nga atje, kontaktet midis Ronaldos dhe presidentit të Realit rifilluan. Përveç kësaj duhet të shtohen fotot e postuara nën shoqërinë e Sergio Ramos dhe Pepes dhe së fundmi, me Kovacic dhe Modric. Sipas “Marca” këto janë tregues të saktë të afrimit midis CR7 dhe Real Madrid. Një lloj parathënie për rikthimin e madh.

Një seri detajesh që shtojnë faktin se, sipas thashethemeve të merkatos, ky do të ishte viti i fundit i qëndrimit të portugezit te Juventus. Sidomos duke pasur parasysh që menaxhmenti i Juventusit duhet të ulë pagën e përgjithshme dhe se Cristiano, megjithëse vazhdon të jetë vendimtar, do të mbush 36 vjeç në shkurt.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Media spanjolle gjithashtu i kishte dhënë rëndësi të gjerë një oferte hipotetike nga PSG për kampionin e Juventusit. Mbetet të shihet nëse Ronaldo preferon të fitojë para vitet e fundit të karrierës së tij apo të kthehet në një nga vendet e tij të preferuara.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment