Sociale

Nga Shtutgarti në Vlorë me biçikletë/ Çifti i udhëtarëve gjermanë: Krishtlindjet do i kalojmë në Shqipëri

Me biçikletën e tyre dyshe dhe me bagazhin ku kane gjerat e nevojshme dhe bazike, nuk mungon pema e Krishtlindjeve. Nga Shtutgarti deri në Vlorë ata kanë përshkuar 2730 km. Destinacioni është Kirgistani.
Featured image of article: Nga Shtutgarti në Vlorë me biçikletë/ Çifti i udhëtarëve gjermanë: Krishtlindjet do i kalojmë në Shqipëri Daniel dhe Miki

Daniel dhe Miki po i bien botës me biçikletë. Në turin e tyre të tretë një prej destinacioneve është edhe vendi ynë ku vijnë për herë të dytë, por kësaj here për të qëndruar më gjatë. Çifti gjerman do t’i kalojë Krishtlindjet në Shqipëri

“Shqiptaret janë te këndshmen dhe tolerantë. Kultura dhe natyra juaj na beri te vinim serish këtu”.

“Shqipëria është vend me njerëz te dashur dhe natyre te bukur. Kurre s’na është dashur te mbyllim me çelës bagazhin tone”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me biçikletën e tyre dyshe dhe me bagazhin ku kane gjerat e nevojshme dhe bazike, nuk mungon pema e Krishtlindjeve. Nga Shtutgarti deri në Vlorë ata kanë përshkuar 2730 km. Destinacioni është Kirgistani.

“Udhëtimi ynë është krejt ndryshe nga udhëtimet e te tjerëve… me nje biçiklete dhe pa plan se ku do fleme apo cfare do hamë eshte ndjesia e te papritur qe duam te marrim teksa përshkruajmë km pa fund dhe paralelisht ushtrohemi. Gjithmone gjejme nje menyre qe t’ia dalim dhe ndihemi te sigurt, cdokush na ofron ndihme kur kemi nevoje”.

Me urimin gëzuar Krishtlindjen, çifti nga Gjermania vijon udhëtimin e tyre me ngjitjen e majës se Llogorasë, duke vazhduar përgatitjen fizike për mijëra kilometrat që i presin për në ndalesën e tyre të fundit Kirgistan.

Marrë nga Top Channel

Shto Koment