Bota

Nga puna në shtëpi, lojëra e fëmijë që gatuajnë/ Këto fotografi pasqyrojnë jetën e shumë njerëzve gjatë pandemisë Covid-19

Fotografitë janë realizuar në bazë të projektit "Bradford" për situata të ndryshme gjatë këtyre muajve të vështirë, por të gjitha janë anonimë dhe nuk kanë asnjë titull ose shpjegim.

TIRANË– Maska kirurgjikale, fëmijë që gatuajnë në shtëpi, punë nga shtëpia dhe lojëra brenda shtëpisë si edhe një larmishmëri fotosh të tjera, janë vetëm një pjesë shumë e vogël e gjithë periudhës së karantinës që kanë kaluar njerëzit në mbarë botën si shkak i rregullave të pandemisë Covid-19.

Fotografitë janë realizuar në bazë të projektit “Bradford” për situata të ndryshme gjatë këtyre muajve të vështirë, por të gjitha janë anonimë dhe nuk kanë asnjë titull ose shpjegim.

Zahra Niazi, e cila drejton këtë projekt të financuar nga këshilli, tha: Ne u kërkuam njerëzve të dërgojnë në fotografitë e tyre duke treguar se si është jeta e tyre në këtë moment.

“Ka disa momente më private, ndërsa të tjerë tregojnë se si njerëzit janë rritur më afër familjes së tyre.”-shton ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Projekti Bradford për të gjithë po përpiqet të bëjë “diçka të mirë” mes një situate të keqe.

Burimi: BBC

A.C/Dosja.al

Shto Koment