Aktualitet

Nga prezantuese emisionesh, në zv.ministre të Arsimit/ ‘Shkëlqimi’ i Lorena Haxhiut (FOTO)

Zv. ministrja e Arsimit, Lorena Haxhiu më parë ka mbajtur postin e Drejtoreshës së Përgjithshme të Shërbimit Rinor.
Featured image of article: Nga prezantuese emisionesh, në zv.ministre të Arsimit/ ‘Shkëlqimi’ i Lorena Haxhiut (FOTO) Zv.ministrja e Arsimit, Lorena haxhiu

TIRANË- U emërua sot në detyrën e re, por zëvendësministrja e re e Arsimit, Lorena Haxhiu është një emër i njohur për publikun shqiptar. (Lexo këtu)

Më herët ajo ka qënë prezantuese e një prej televizoneve kombëtare, ku edhe drejtonte një emision të sajin. Në rrjetet e saj sociale qarkullojë foto të saj me bikini dhe më pas ajo ka foto nga takimet e PS-së. Madje ajo ka qënë pjesë e fluturimit për në Stamboll të ‘Air Albania.’

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Para se të votohej sot nga Këshilli i Ministrave, në vendin e Besa Shahinit, e cila u bë Ministre e Arsimit, Haxhiu më herët ajo ka mbajtur postin e Drejtoreshës së Përgjithshme të Shërbimit Rinor.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment