Bota

Nga pelikanët në Vlorë e deri tek protestat në Amerikë, pamjet nga e gjithë bota në një javë (FOTOT)

Në përmbledhje të shkurtër edhe prestigjiozja britanike, "The Guardian" ka përzgjedhur pikat kryesore të fotografive nga e gjithë bota.

SHBA-Kjo javë si shumë të tjera që nga janari i këtij viti kapasur shumë zhvillime dhe mediat e huaja kanë raportuar gjithçka çfarë po ndodh nëpër botë, ku virusi merr jetë njerëzish orë pas ore.

Në përmbledhje të shkurtër edhe prestigjiozja britanike, “The Guardian” ka përzgjedhur pikat kryesore të fotografive nga e gjithë bota.

Duke nisur nga pelikanët në Lagunën e Nartës në Vlorë, Gjermani,Australi e protestat në Amerikë, shikoni në foto më sipër një copëz jete nga e gjithë bota.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kujtojmë që përveç ThGuardian fotot e pelikanëve në Vlorë të shkrepura nga Gent Shkullaku janë përzgjedhur sot edhe nga disa media të tjera ndërkombëtare. 

Burimi: Theguardian

A.C/Dosja.al

Shto Koment