PolitikeShowbiz

Nga mekanik në politikan, Nard Ndoka rrëfen famën si elektroauto në Shkodër: Isha mjeshtër

Teksa kanë vizituar disa prej vendeve më të veçanta për Nardin, Dojna dhe politikani kanë qenë edhe në kishë duke qenë se Nard Ndoka ka një lidhje të veçantë me fenë.
Featured image of article: Nga mekanik në politikan, Nard Ndoka rrëfen famën si elektroauto në Shkodër: Isha mjeshtër Nard Ndoka

TIRANË– Këtë të shtunë, autorja e programit “Pop Culture në Top Channel ka shkuar në Vaun e Dejës, vendlindja e politikanit Nard Ndoka, i cili ka qenë i ftuar në “Një ditë me Dojnën.

Teksa kanë vizituar disa prej vendeve më të veçanta për Nardin, Dojna dhe politikani kanë qenë edhe në kishë duke qenë se Nard Ndoka ka një lidhje të veçantë me fenë.

Veç kësaj Dojna e ka pyetur Nardin se cila është puna e parë që ka bërë para se të bëhej politikan.

Kam punuar elektroauto, ky është profesioni im i parë dhe është një profesion shumë i mirë. Kam punuar deri në moshën 24 vjeçare dhe isha i vetmi që punoja elektroauto në gjithë rrethin e Shkodrës. Kisha kategorinë e 5-të pra isha mjeshtër/usta, ishte rast unikal se nuk lejohej të merrje këtë kategori nëse nuk i kishe 30 vjet punë”, ka treguar Nardi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Elektroauto quhen pikërisht njerëzit që rregullojnë pjesët elektrike të makinave dhe Nardi kështu e ka filluar karrierën e tij.

Marrë nga Top-Channel

(F.M/DOSJA.AL)

Shto Koment