KultureShowbiz

Nga lagjet e varfra të New York-ut arriti të bëhej një super yll, Madonna bën film për jetën e saj: Muzika dhe arti më kanë mbajtur gjallë

Skenari pritet të përshkruajë arritjet e saj nga lagjet e varfra të New York-ut në super-yll botëror, përmes këngëve të tilla si Like A Virgin dhe Vogue. Ajo ka thënë se filmi do të përqendrohej në muzikë, duke shtuar: Muzika më ka mbajtur dhe arti më ka mbajtur gjallë.
Featured image of article: Nga lagjet e varfra të New York-ut arriti të bëhej një super yll, Madonna bën film për jetën e saj: Muzika dhe arti më kanë mbajtur gjallë Këngëtarja me famë botërore, Madonna.

SHBA– Ikona e popit, Madonna ka njoftuar se do të realizojë një film në lidhje me jetën dhe karrierën e saj. Ylli amerikan gjithashtu është duke shkruar për filmin së bashku me Diablo Cody, skenaristi fitues i Oskarit i Juno dhe Young Adult.

Skenari pritet të përshkruajë arritjet e saj nga lagjet e varfra të New York-ut në super-yll botëror, përmes këngëve të tilla si Like A Virgin dhe Vogue. Ajo ka thënë se filmi do të përqendrohej në muzikë, duke shtuar: Muzika dhe arti më kanë mbajtur gjallë.

Projekti ende nuk ka një titull, të paktën akoma nuk është publikuar nga këngëtarja, por Madonna do të jetë si drejtoreshë pas Filth and Wisdom të vitit 2008 dhe WE të 2011, i cili bazohej rreth lidhjes së Mbretit Edward VIII me Wallis Simpson.

Hyrja e Madonna-s në këtë zhanër do të bëhet nga Universal Pictures, e cila më parë tërhoqi shumë vëmendje duke treguar një skenar jozyrtar bazuar në jetën e saj. Ende nuk është përcaktuar një afat kohor për prodhimin ose filmit, por ylli i pop-it ka skicuar fazat e hershme të skenarit në llogarinë e saj në Instagram.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Unë dua të përcjell udhëtimin e pabesueshëm që jeta më ka sjellë si një artiste, një muzikante, një valltare dhe një qenie njerëzore, duke u përpjekur të bëjë rrugën e saj në këtë botë.”- u shpreh Madonna në një deklaratë, duke konfirmuar rolin e saj si regjisore.

Burimi: BBC 

A.C/Dosja.al 

Shto Koment