Politike

Deputetë të Kuvendit homazhe tek varri i Azem Hajdarit, Rudina del para deputetëve, çfarë u tha?

Kryeparlamentarit Gramoz Ruçi dhe Kuvendi ka organizuar sot homazhe në varrin e Azem Hajdarit.
Featured image of article: Deputetë të Kuvendit homazhe tek varri i Azem Hajdarit, Rudina del para deputetëve, çfarë u tha? Rudina Hajdari para deputetëve

TIRANË- Sot shënohen 21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit. Familjarë, të afërm e pollitikanë kanë kryer homazhe tek varri i Azemit, në nder të figurës së tij.

Kryeparlamentarit Gramoz Ruçi dhe Kuvendi ka organizuar sot homazhe në varrin e Hajdarit, pishtarit të demokracisë në Varrezat e Dëshmorëve me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të të gjitha grupeve parlamentare.

Ruçi ishte i pari që vendosi një kurorë me lule në varrin e Hajdarit, duke u pasuar nga politikanë dhe deputetë të Kuvendit të Shqipërisë. Në një moment Rudina, siç shihet edhe në foto ka dalë para deputetëve, ku siç duket i ka falenderuar për  pjesëmarrjen në homazhe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

21 vite më pari lideri i PD-së, Azem Hajdari u vra disa metra larg selisë blu, nga një grup personash mes tyre edhe Fatmir Haklaj. Sot familjarë, të afërm dhe politikanë kanë kryer homazhe tek varri i Azem Hjadarit, në nderim të figurës së tij.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment