Showbiz

Nga Dua Lipa, Bebe Rexha e deri tek Jennifer Lopez/ Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të American Music Awards 2020

Por megjithatë kjo nuk i ndaloi që ata të shkëlqenin në tapetin e kuq, ku veshjet e tyre bënin 'dritë'.

SHBA– Ceremonia e këtij viti për American Music Awards ishte ndryshe nga vitet e kaluara. Këtë  vit për shkak të pandemisë së koronavirusit që ka kapluar botën, yjet u munduan që të ruanin distancën për të parandaluar përhapjen e sëmundjes vdekjeprurëse.

Por megjithatë kjo nuk i ndaloi që ata të shkëlqenin në tapetin e kuq, ku veshjet e tyre bënin ‘dritë’.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në eventin e veçantë ishin edhe këngëtaret me origjinë shqiptare, Dua Lipa e cila u shfaq me një fustan të shkurtër të bardhë ku nuk mungonte stili i i rrallë që ylli i muzikës kishte zgjedhur. Pjesë ishte dhe Bebe Rexha e cila u shfaq me flokë të kuqe dhe me një fustan gri me temina.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment