Sport

Neymar ‘plas divorcin’ me PSG, ëndrra e tij një tjetër klub

Neymar paralajmëron largim të shpejtë nga klubi francez, duke mos u paraqitur as në grumbullimet e skuadrës.
Featured image of article: Neymar ‘plas divorcin’ me PSG, ëndrra e tij një tjetër klub Sulmuesi Neymar

Neymar 5 vite nga firmosja e super kontratës me PSG konfirmon se “divorci” me klubin francez është shumë afër.

Sulmuesi brazilian mësohet se vendimin e tij për t’u larguar ja ka kumunikuar  drejtuesve më të lartë të PSG,  presidentit AI Khelaifi dhe drejtorit Leonardo.

Futbollisti, shenjat e para të largimit nga PSG i ka dhënë  në mos paraqitjen e tij të hënën në grumbullimin  e skuadrës kampione të Francës për rifillimin e përgatitjeve.

Klubi francez ka reaguar ashpër ndaj dëshirës së Neymar për t’u larguar nga PSG.

Sulmuesi brazilian vazhdon ëndërro për një rikthim tek skuadra e Barcelonës.

Burimi: UOL ESPORTE

(D.K/Dosja.al)

Shto Koment