Sport

Neymar mbyll karrierën tek Santos…

Ylli i sulmit brazilian me kontratën e re të sapofirmosur në Francë, duket se i ka lënë derën e hapur, mbylljes së karrierës te skuadra e tij ku filloi gjithçka në Brazil
Featured image of article: Neymar mbyll karrierën tek Santos… Neymar
Përditësuar:

FRANCE – Zyrtarizimi i rinovimit të Neymar te Paris SG deri në 2025 ka prerë përfundimist shpresat e tifozëve katalanë për një rikthim të mundshëm te Barcelona. Sipas kontratës së re braziliani do të përfitojë 30 milionë euro në muaj.
Gjithsesi në Brazil janë të bindur se Neymar i ka planet e qarta. Verën e vitit 2025 ai do të jetë 34 vjeç dhe “UOL” shkruan se do të rikthehet në Brazil, për të mbyllur karrierën.
Neymar ka qenë pjesë e skuadrës së Santos në Serinë A braziliane dhe një varja e këpucëve në gozhdë pas eksperiencës me ish-ekipin mund të jetë një skenar u mundshëm.
B.T (Dosja.al)

Shto Koment