Sport

Neymar bën atë që nuk e priste askush vetëm për t’u rikthyer te Barcelona!

Ai gjithashtu do të "ngrijë" gjyqin, ku i kërkon dëmshpërblim Barcelonës pas largimit të tij në 2013, për "pagesën e besnikërisë" prej 14 mln eurosh
Featured image of article: Neymar bën atë që nuk e priste askush vetëm për t’u rikthyer te Barcelona! Neymar, futbollist

Kthimi i Neymar-it te Barcelona nuk ka qenë kurrë kaq afër. Gazeta katalanase “El Mundo Deportivo” shkruan se sulmuesi brazilian është i gatshëm të bëjë gjithçka vetëm që të kthehet në Katalonjë.

Duket se klubi dhe lojtari kanë arritur një marrëveshje në vija të përgjitshme mbi rrogën. Braziliani, në fakt, duket se ka pranuar të kthehet te rroga e tij e vjetër prej 20 milionë eurosh në sezon plus bonuse. Në Paris fiton 50.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ylli brazilian është gati ta bëjë këtë sakrificë të rrallë për t’u kthyer te blaugranat dhe kjo mund të zhbllokojë operacionin. Ai gjithashtu do të “ngrijë” gjyqin, ku i kërkon dëmshpërblim Barcelonës pas largimit të tij në 2013, për “pagesën e besnikërisë” prej 14 mln eurosh.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment