Bota

New York Times: 2020, një vit si askush tjetër 

Në fotot e publikuara shihen pamjet e përzgjedhura të këtij viti si pikë kyçe për të gjitha gjërat e rëndësishme që ndodhën

SHBA-New York Times ka publikuar disa nga momentet më pikantë të këtij viti me anë të disa fotove.

Në fotot e publikuara shihen pamjet e përzgjedhura të këtij viti si pikë kyçe për të gjitha gjërat e rëndësishme që ndodhën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Foto e shkrepura janë në natyrë ndërsa të tjerat janë momente të ndodhive më të rëndësishme të këtij viti si zgjedhjet presidenciale të SHBA-së, shpërthimi i Covid-19, protestat apo eventet që kanë ndodhur si dhe vrasja e afro-amerikanit George Floyd.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment