Bota

New York raporton rastin e parë të variantit të ri, mister infektimi i tij

Shënohet rasti i parë i variantit të ri të COVID-19 në New York i cili nuk ka patur asnjë udhëtim në Britani apo histori kontakti.
Featured image of article: New York raporton rastin e parë të variantit të ri, mister infektimi i tij Andrew Cuomo

SHBA– Ësht raportuar rasti i parë i ‘llojit mutant’ të COVID-19 që ka origjinën në Mbretërinë e Bashkuar në New York pasi një njeri në të 60-at e tij pa histori udhëtimi është diagnostikuar pozitiv.

Guvernatori Andrew Cuomo të hënën njoftoi se rasti i parë i ‘llojit mutant’ të COVID-19 , i cili filloi në Mbretërinë e Bashkuar, është gjetur te një burrë nga New York.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

sipas Daily Mail  burri, i cili është në të 60-at e tij, u diagnostikua me llojin e ri pavarësisht se nuk kishte histori udhëtimesh dhe nuk ka raportuar të ketë patur kontakte me persona që kanë udhtuar nga Britania, mbetet mister infektimi i tij.

(d.a/dosja.al)  

Shto Koment