Bota

New York, infermierja e para që bën vaksinimin e plotë

Ditn e sotme infermierja Sandra Lindsay nga New York u bë personi i parë e cila mori vaksinën e plotë pas injektimit të dozës së dytë.
Featured image of article: New York, infermierja e para që bën vaksinimin e plotë Sandra Lindsay

SHBA– Pak ditë pasi ka filluar vaksinimi në disa vende federale të SH.B.A-ve ka ardhur momenti dhe i injektimit të dozës së dytë.

Infermierja nga New York Sandra Lindsay u bë personi i parë në Shtetet e Bashkuara që u vaksinua plotësisht nga Covid-19 pasi mori të dyja dozat e vaksinës Pfizer brënda 21 ditëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e sotme NBC raportoi live videon e momentit kur infermierja mori dozën e dytë të vaksinës Pfizer.

(d.a/dosja.al)

Shto Koment