Sport

Neuer nuk rinovon, Bayern e zëvendëson me “armikun” e tij më të madh

Problemi është se kushton deri në 100 mln euro
Featured image of article: Neuer nuk rinovon, Bayern e zëvendëson me “armikun” e tij më të madh Manuel Neuer

Manuel Neuer kërkon një kontratë afatgjatë te Bayern dhe klubi bavarez nuk është gati për t’ia dhënë. Drejtuesit janë vënë në gjurmët e zëvendësuesit të tij.

Sipas Daily Mail, me largimin e pritshëm të kapitenit gjerman, Bayern ka hedhur sytë nga një tjetër gjerman, Marc-Andre ter Stegen. Numri 1 i Barcelonës është edhe rivali i tij kryesor në portën e kombëtares gjermane.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Problemi është se Ter Stegen kushton shumë. Bayern nuk mund të paguajë 80-100 milionë euro për një portier, sidomos pas krizës që po kalon e gjithë industria e futbollit prej koronavirusit.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment