Aktualitet

Nesër 5 orë pa drita/ OSHEE njofton staktimin e energjisë elektrike, punime në Mëzez

Zona e Kasharit, Yrshekut, Katudindit të ri dhe në Allgjatë nuk do të kenë drita nga ora 10:00-15:00. Megjithatë nuk bëhet e ditur arsyeja përse do të ndodhë stakimi i energjisë.
Featured image of article: Nesër 5 orë pa drita/ OSHEE njofton staktimin e energjisë elektrike, punime në Mëzez Foto ilustruese

TIRANË– Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë një njoftim për të gjithë abonentët e saj në zonën e Mëzezit. Sipas OSHEE, ditën e nesërme energjia elektrike do të stakohet për 5 orë.

Zona e Kasharit, Yrshekut, Katudindit të ri dhe në Allgjatë nuk do të kenë drita nga ora 10:00-15:00. Mësohet se shkak për stakimin e energjisë do të bëhet punimi i një prej fiderave në nënstacionin e Mëzezit. 

NJOFTIMI I PLOTË:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pershendetje. Njoftim për abonentët #Tiranë

Stakim, 24 qershor. Për shkak të punimeve të planifikuata në një nga fiderat e NST Mëzez, në datën 24 qershor gjatë intervalit kohor 10:00-15:00 do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë. Pjesërisht Kashar, Yrshek, Katund i Ri, Allgjatë.

(k.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment