Showbiz

“Nëse s’kruhesh s’të përdhunon njeri”, Eliona Pitarka revoltohet me komentuesin: Duhesh varur në mes të qytetit

Eliona Pitarka është revoltuar me një person në Instagram pasi ky i fundit ka dalë kundër shkrimit të saj që zgjodhi për protestën kundër abuzimeve seksuale.
Featured image of article: “Nëse s’kruhesh s’të përdhunon njeri”, Eliona Pitarka revoltohet me komentuesin: Duhesh varur në mes të qytetit Eliona Pitarka

TIRANE– Eliona Pitarka është një nga personazhet e shumtë që ditën e djeshme mori pjesë në marshimin kundër abuzimeve seksuale.
Aktorja postoi një foto nga protesta aty ku mban një pankartë në duar ku shkruan: Kur fajëson viktimën bëheni palë me përdhunuesin.

Të shumtë kanë qënë ata që e kanë përgëzuar për këtë shkrim mirëpo ka pasur dhe nga ata që nuk kanë qënë dakort me të.

Një person komenton në foton e Elionës për rastin e përdhunimit të 15-vjeçares duke i thënë se: “nëse nuk kruhesh, askush nuk të përdhunon”.

Aktorja nuk e ka pritur aspak mirë duke i kthyer menjëherë një koment mjaft revoltues:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Ti duhet të varesh në mes të qytetit bashkë me atë përdhunuesin bastard me këtë koment që bën”.

Protesta e djeshme startoi në orën 16:00 dhe vazhdoi për disa orë në disa nga rrugët e kryeqytetit.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment