Showbiz

“Nëse nuk i lyej buzët nuk hymë në BE”, biznesmeni gay ironik pas vendimit të Holandës për hapjen e negociatave

Teksa Holanda renditi një sërë kriteresh që duhet të përmbushen, biznesmeni shqiptar Ilirjani thotë, me ironi është shprehur se nëse ai nuk i lyen buzët lirshëm, Shqipëria nuk do të hyjë në BE.
Featured image of article: “Nëse nuk i lyej buzët nuk hymë në BE”, biznesmeni gay ironik pas vendimit të Holandës për hapjen e negociatave Elton Ilirjani

GREQI– Biznesmeni shqiptar Elton Ilirjani, i cili është një prej burrave që e ka  publikuar publikisht se është gay, nuk i kanë bërë përshtypje asnjëherë kundërshtimeve dhe kritikave që i kanë bërë rreth statusit të tij.

Ai di t’i hedhi pas krahëve pasi e ka pranuar publikisht statusin e tij dhe gjithmonë ka reaguar pas  çështjes së negociatave për hyrjen e Shqipërisë në BE, ku praktikisht janë shumë të ligjshme dhe të pranueshëm njerëzit me statuse të ndryshme, si gay, lezbike, transgjinorë, biseksual.

Ndërkohë që Holanda vazhdon të thotë që Shqipëri  ka ende shumë punë për të bërë edhe qeveria francize është kundër.

Sipas Holandës, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të  vlerësohen si dy  shtete më vete lidhur me hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian.

Teksa Holanda renditi një sërë kriteresh që duhet të përmbushen, biznesmeni shqiptar Ilirjani thotë, me ironi është shprehur se nëse ai nuk i lyen buzët lirshëm, Shqipëria nuk do të hyjë në BE nëse ai nuk u lyen buzët.

Krahas fotos ai shkruan: I dashur Alvanoz Kavanoz, Holandezi Këndezi jua mblodhi 🙂 nëse si lyej unë buzët lirshëm nuk hyni në BE 🙂 prandaj po ri-filloj t’i lyej do zoti jua kthej mendjen keto 7-8 ditë :).

 A.C/Dosja.al

Shto Koment