Sport

Nëse nuk besoni te mrekullitë, pyesni Ajax-in për futbollistin Nouri!

Nouri nuk mund të ngrihet në këmbë, pasi i duhet të përdorë karrige me rrota. Familja e tij po i qëndron pranë dhe pritet që brenda pak javësh të rikthehet në normalitet. 
Featured image of article: Nëse nuk besoni te mrekullitë, pyesni Ajax-in për futbollistin Nouri! Foto e momentit kur Nouri ra pa ndjenja

Abdelhak Nouri na tregon edhe një herë se mrekullitë ekzistojnë dhe le të përmendim një lajm pozitiv në këto ditë të vështira të luftës me koronavirusin.

Futbollisti i Ajax-it ra në koma pas një ataku kardiak në fushë dhe askush nuk e priste “ringjalljen” e tij, por ajo ndodhi. Nouri ëshë rikthyer në jetë pas 2 vitesh e gjysmë. Ai është zgjuar dhe diçka e tillë është konfirmuar nga familja e tij. Ai ka filluar të ushqehet dhe të jetojë thuajse normalisht.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nouri nuk mund të ngrihet në këmbë, pasi i duhet të përdorë karrige me rrota. Familja e tij po i qëndron pranë dhe pritet që brenda pak javësh të rikthehet në normalitet.

M.P. / Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment