Rajoni

Nënshkroi marrëveshjen në Amerikë, Vuçiç u tregon prapaskenat popullit të tij, bën thirrje patriotike: Serbia është vendi ynë, më i bukuri për ne!

Me anë të një videoje të shkurtër, e cila ka përmbledhur të gjithë vizitën e delegacionit serb në SHBA, Vuçiç ka shpërndarë edhe një mesazh tejet atdhetar për të gjithë serbët.
Featured image of article: Nënshkroi marrëveshjen në Amerikë, Vuçiç u tregon prapaskenat popullit të tij, bën thirrje patriotike: Serbia është vendi ynë, më i bukuri për ne! Aleksandër Vuçiç

BEOGRAD– Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, një ditë pas nënshkrimit të marrëveshjes me Kosovën në Shtëpinë e Bardhë ka përcjellë një mesazh për qytetarët e tij.

Me anë të një videoje të shkurtër, e cila ka përmbledhur të gjithë vizitën e delegacionit serb në SHBA, Vuçiç ka shpërndarë edhe një mesazh tejet atdhetar për të gjithë serbët.

“Serbia është vendi ynë, më i bukuri dhe më i miri për ne. Delegacioni serb ka bërë bisedime të rëndësishme ekonomike dhe dypalëshe. Faleminderit njerëzve në Serbi për mbështetjen, kujdesin, për besimin në delegacionin e tyre dhe për dashurinë ndaj Serbisë së tyre,“-shkroi presidenti krahas videos.

POSTIMI I PLOTË:

 

View this post on Instagram

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Srbija je naša zemlja, za nas najlepša i najbolja. Srpska delegacija ima važne ekonomske i bilateralne razgovore iza sebe. Hvala ljudima u Srbiji na podršci, brizi, što su verovali u svoju delegaciju i što vole svoju Srbiju.”

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on

Pas dy ditësh takime, dje u arrit marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë. Me ndërmjetësimin e Donald Trump, Kosova dhe Serbia, firmosën veç e veç në Shtëpinë e Bardhë për Normalizimin Ekonomik. Pas kësaj marrëveshje kanë pasuar edhe reagime të shumta. Hoti është shprehur se të hënën do të zhvillojë një takim me Vuçiç, dhe se kjo nuk është përfundimtarja. Haradinaj dhe Mustafa përcollën urimet e tyre për këtë marrëveshje, ndërsa të njëjtën gjë bëri edhe kryeministri Edi Rama.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment