Showbiz

Nënë Tereza, gruaja e mrekullueshme që i ndryshoi jetën aktores spanjolle, Penelope Cruz(FOTO)

Ajo ka treguar se gruaja e mrekullueshme shqiptare, Nënë Tereza i ka ndryshuar e jetën asaj.
Featured image of article: Nënë Tereza, gruaja e mrekullueshme që i ndryshoi jetën aktores spanjolle, Penelope Cruz(FOTO) Penelope Cruz

TIRANË- Aktorja e njëkohësisht modelja e njohur, Penelope Cruz ka zbuluar një rrëfim teje prekës për të kaluarën e jetës së saj, dhe për një emër të rëndësishëm për Shqipërinë që e ka ndihmuar modelen në një moment të vështirë.

Ajo ka treguar se gruaja e mrekullueshme shqiptare, Nënë Tereza i ka ndryshuar e jetën asaj.

Modelja dhe aktorja e njohur e Hollivudit përmes një postimi në llogarinë e saj të Instagramit ka publikuar një foto kun ë të shfaqet sëbashku me Nënë Terezën.
Sipas Penelope shenjtorja shqiptare i ka ndryshuar jetën, dhe për këtë arsye ajo do të mbetet përgjithmonë në zemrën e saj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Duke kujtuar këtë grua të mrekullueshme dhe kohën që kalova me të. Vërtet më ndryshoi jetën! Gjithmonë në zemrën time!”-shkruan aktorja.

Fakti që Penelope ka takuar Nënë Terezën përkon me kohënë kur aktorja e njohur punonte si vullnetare për Nënë Terezën në Kalkutë.

A.C/Dosja.al

Shto Koment