Sport

Nejmar, mesazh për Mesin: “Vitin tjetër dua të luaj përsëri me ty”

Braziliani i Paris SG shprehet për Espn: "Të ribashkohem me Leo, është gjëja që unë dua më shumë". A do të lëvizë Nejmar, apo Mesi do të vijë te Paris SG?
Featured image of article: Nejmar, mesazh për Mesin: “Vitin tjetër dua të luaj përsëri me ty”
Përditësuar:

ANGLI – Këto fjalë që u deklaruan në mikrofonat e “Espn” të Argjentinës, natyrshëm që kanë ndezur tregun edhe pse jemi ende në dhjetor. Nejmar, i kënaqur dopieda në “Old Trafford” dhe fitores 3-1 të Paris SG ndaj Mançester Junajtid në Champions League, ka hedhur një bombë të vërtetë: “Gjëja që unë dua më shumë, është të kthehem të luaj me Mesin. Vitin tjetër duhet ta bëjmë me siguri.”

A do të ribashkohen? Braziliani dhe argjentinasi kanë qenë shokë skuadre nga 2013 deri në 2017 te Barcelona. Duke pasur parasysh momentin që Mesi po përjeton te katalanasit, ​​dikush do të mendonte për një sulm të Paris SG për të rrëmbyer “Pleshtin”. Edhe pse me siguri ky do të jetë një operacion vërtet i komplikuar, si mundësi qëndron.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

Shto Koment