Politike

“Negociatat u shtynë!”/ Grida Duma: Dështimet e njëpasnjëshme të Ramës për të 7-tin vit e lënë Shqipërinë jashtë pragut të Europës

VIDEO
Në një postim në rrjetet sociale krahas një video Duma shkruan se dështimet e njëpasnjëshme të Ramës për të 7-tin vit e lënë Shqipërinë jashtë pragut të Europës.
Featured image of article: “Negociatat u shtynë!”/ Grida Duma: Dështimet e njëpasnjëshme të Ramës për të 7-tin vit e lënë Shqipërinë jashtë pragut të Europës Grida Duma

TIRANË- Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma, ka akuzuar  akuzon kryeministrin Edi Rama për dështim në çështjen e integrimit europian dhe negociatat. Në një postim në rrjetet sociale krahas një video Duma shkruan se dështimet e njëpasnjëshme të Ramës për të 7-tin vit e lënë Shqipërinë jashtë pragut të Europës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Pa zgjedhje të lira nuk ka hyrje në Europë! Kodi zgjedhor i njëanshëm dhe mosfunksionimi i Gjykatës Kushtetuese, bënë t’ia përplasin derën në fytyrë Ramës. Dështimet e njëpasnjëshme të Ramës për të 7 -tin vit e lënë Shqipërinë jashtë pragut të Europës. Negociatat u shtynë!  Shqipëria vonohet në histori. Shqiptarët largohen e lënë vendin. Shkaktari, mëkatari, feston si një Judë dështimin si sukses!”-shkruan Duma.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment