Politike

Negociatat/ Berisha rrëfen çfarë i tha zyrtari i lartë për Ramën: Do më ankohet për Macron-in, do i them se ka të drejtë

 • Berisha rrëfen raportet me Bashën: Më pyet, e këshilloj
 • Betimi i Vorpsit tek noterja, Sali Berisha “zbulon” prapaskenat: Ia diktoi Rama
 • Berisha hedh akuza të forta ndaj Dvoranit: Ka 100 milionë të pajustifikuara
 • Reforma Zgjedhore, Berisha këshilla opozitës: Qartësoni mendimin
 • Ish-kryeministri SaliBerisha tha se pa pasur një Gjykatë Kushtetuese vendi nuk kishte asnjë shans që të integrohej në BE. 
  Featured image of article: Negociatat/ Berisha rrëfen çfarë i tha zyrtari i lartë për Ramën: Do më ankohet për Macron-in, do i them se ka të drejtë Edi Rama, Emmanuel Macron dhe Sali Berisha

  TIRANË– Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar biseda me një person me funksione të larta lidhur me pritshmëritë për çeljen e negociatave. 

  Në fjalën e tij në “ABC NEWS”, Berisha tha se pa pasur një Gjykatë Kushtetuese vendi nuk kishte asnjë shans që të integrohej në BE. 

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Para disa kohësh takoj një person në funksione të larta. Ai do të takonte eEdi Ramën, çfarë më tha? Ai ishte i hapur që Shqipërisë t’i hapeshin negociatat.
  Do ta takoj më tha, e do më ankohet mua për presidentin Macron. E di ç’do t’i them unë më tha? Do t’i them që ai ka 100% të drejtë. Do t’i them që nuk ka njeri që ta imagjonojë që të hapen negociatat me një shtet që s’ka Gjykatë Kushtetuese. Edhe Merkel ka qënë e ashpër me të,’-tha Berisha.

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment