Politike

Negociatat/ Berisha rrëfen çfarë i tha zyrtari i lartë për Ramën: Do më ankohet për Macron-in, do i them se ka të drejtë

 • Berisha rrëfen raportet me Bashën: Më pyet, e këshilloj
 • Betimi i Vorpsit tek noterja, Sali Berisha “zbulon” prapaskenat: Ia diktoi Rama
 • Berisha hedh akuza të forta ndaj Dvoranit: Ka 100 milionë të pajustifikuara
 • Reforma Zgjedhore, Berisha këshilla opozitës: Qartësoni mendimin
 • Ish-kryeministri SaliBerisha tha se pa pasur një Gjykatë Kushtetuese vendi nuk kishte asnjë shans që të integrohej në BE. 
  Featured image of article: Negociatat/ Berisha rrëfen çfarë i tha zyrtari i lartë për Ramën: Do më ankohet për Macron-in, do i them se ka të drejtë Edi Rama, Emmanuel Macron dhe Sali Berisha

  TIRANË– Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar biseda me një person me funksione të larta lidhur me pritshmëritë për çeljen e negociatave. 

  Në fjalën e tij në “ABC NEWS”, Berisha tha se pa pasur një Gjykatë Kushtetuese vendi nuk kishte asnjë shans që të integrohej në BE. 

  Para disa kohësh takoj një person në funksione të larta. Ai do të takonte eEdi Ramën, çfarë më tha? Ai ishte i hapur që Shqipërisë t’i hapeshin negociatat.
  Do ta takoj më tha, e do më ankohet mua për presidentin Macron. E di ç’do t’i them unë më tha? Do t’i them që ai ka 100% të drejtë. Do t’i them që nuk ka njeri që ta imagjonojë që të hapen negociatat me një shtet që s’ka Gjykatë Kushtetuese. Edhe Merkel ka qënë e ashpër me të,’-tha Berisha.

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment