Sport

Nedved: Ronaldo ka kaluar çdo parashikim me Juventusin

Paul Nedved ka thënë se Ronaldo ka kaluar çdo parashikim tek Juventusi.
Featured image of article: Nedved: Ronaldo ka kaluar çdo parashikim me Juventusin

Ish ylli i bardhezinjve, Paul Nedved, i cilli tani është drejtues në klubin e Torinos ka pranuar se superylli portugez ka bërë një ndikim të jashtëzakonshëm në futbollin italian.

Cristiano Ronaldo ka kaluar çdo parashikim te klubi i Juventusit, sipas Nedved, duke e konsideruar 5 herë fituesin e topit të artë ‘më shumë se një lojtar’.

Ronaldo u transferua në Torino për një shifër prej 100 milion eurosh në verën e vitit 2018 pas një periudhe 9 vjeçare me Real Madridin.

Në Juventus ka gjithmonë një mentalitet prej fituesi, por afrimi i Ronaldos ka influencuar pjesën tjetër të ekipit duke iu rritur konfidencën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ne të gjithë e njihnim atë si lojtar, po tani e njohim si personalitet dhe na ka bërë shumë përshtypje me karakterin e tij. Ai është më shumë se një lojtar.

Paul Nedved, ish futbollist i Juventus

Nedved di gjithçka që duhet bërë për të shkëlqyer me Juventusin, pasi kaloi 8 vite me klubin ku arriti të fitojë dhe topin e artë.

B.N/dosja.al

Shto Koment