Sport

‘Në stërvitje pashë një ekip të gjallë,nuk e kuptova humbjen”, Andrea Pirlo reagon pas disfatës: Kanë mbetur edhe…

Pas humbjes së turpshme ndaj Milanit me rezultatin 0-3 në stadiumin “Allianz Stadium”, trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka folur në mikrofonat e “SKY Sport”
Featured image of article: ‘Në stërvitje pashë një ekip të gjallë,nuk e kuptova humbjen”, Andrea Pirlo reagon pas disfatës: Kanë mbetur edhe… Andrea Pirlo

ITALI-Pas humbjes së turpshme ndaj Milanit me rezultatin 0-3 në stadiumin “Allianz Stadium”, trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka folur në mikrofonat e “SKY Sport” duke analizuar këtë takim: Unë e kisha parë ekipin mirë këtë javë, pashë një ekip të gjallë dhe të bindur për të qenë në gjendje të luante një lojë të mirë – shpjegoi ai.Fatkeqësisht nuk ishte kështu, e filluam mirë, por pastaj disa episode e ndryshuan situatën.”

E ARDHMJA-. “Unë nuk largohem e kam pranuar këtë rol me shumë entuziazëm, shumë vështirësi dhe gjëra të tjera, por puna ime vazhdon, unë jam në dispozicion, sepse punoj në një klub të madh, e dija që kisha vështirësi. Tani është një moment i vështirë, por duhet të shohim përpara, kanë mbetur edhe tre ndeshje, kështu që unë do të vazhdoj të bëj punën time si për sa kohë që mundem.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

MEA CULPA-“Nëse nuk kam qenë në gjendje të nxjerr më të mirën prej tyre, është sigurisht faji im, unë duhej të bëja më mirë, por unë jam këtu dhe për këtë arsye ishte detyra ime të bëja më shumë, unë duhej të bëja më mirë, nëse diçka nuk shkon siç duhet, unë do të marr të gjithë përgjegjësinë. Ekipi përbëhet nga lojtarë të shkëlqyeshëm.

E.Ç (Dosja.al)

Një Koment në “‘Në stërvitje pashë një ekip të gjallë,nuk e kuptova humbjen”, Andrea Pirlo reagon pas disfatës: Kanë mbetur edhe…

  1. Po KUR E UROJNE PLEHRAT E JUVES MORTJEN E SURRELIT PER MANDATIN E TRETE,MIRE TI BEHET.SHYQYR QE SU RA RAKETA QINEZE MES STADIUMIT

Shto Koment